O mne

Volám sa Denisa Minárová a som slovenská umelkyňa tvoriaca v Bratislave pod pseudonymom Deni Minar. Moje dnes už povolanie začalo ako koníček, prostredníctvom ktorého som sa v mysli mohla preniesť zo študentského života v rušnej Bratislave do mojej rodnej dedinky, kde som vyrastala fascinovaná prírodou. Po škole som si skúsila klasickú prácu v kancelárii logistickej spoločnosti, ktorá ma však vnútorne pomaličky požierala. A tak som sa jedného dňa aj napriek strachu zo skoku do neznáma rozhodla, že sa chcem svojej vášni venovať naplno.

Mojou tvorbou chcem potešiť každého, kto miluje prírodu rovnako ako ja. Kreslenie mi robí ešte väčšiu radosť ked viem, že niekomu skrášli domov, zveční vzťah k prírode alebo poteší vašich najbližších. 

Viac sa o mojej ceste môžete dočítať v rozhovore pre Forbes.

Ručne kreslená grafika, ilustrácia, motív od slovenskej umelkyne Deni Minar; Vyrobene na slovensku
 
TÍM

Na svoje sny a plány som bola dlho sama - až kým som si jedného dňa neuvedomila, že je načase zdvihnúť latku. Do svojho tímu som pribrala prvého člena - kamarátku a marketérku Sarah, ktorá mi pomáha s chodom firmy, od vizuálov, sociálnych sietí až po predaj. Bola to práve Sarah, ktorá ma neskôr zoznámila s našim americkým investorom Stephenom. Stala sa z nás nerozlučná trojica, vďaka ktorej dnes predávam svoju tvorbu na americkom trhu. Aj vďaka tomu sa neustále rozrastáme a s textovou a grafickom úpravou nám pomáhajú aj naše kamarátky Dária a Saška

Ručne kreslená grafika, ilustrácia, motív od slovenskej umelkyne Deni Minar; Vyrobene na slovensku

SYMBOLY, TÉMY A TECHNIKA KRESBY

Pre moju tvorbu sú typické symboly a detaily. Vytvárajú zátišie a ich úlohou je neustále nám pripomínať, že každý geometrický útvar, čiara či tá najmenšia bodka majú dôležitú úlohu - a to nielen v umení. Príroda je plná takýchto nenápadných bodiek. Práve ony - zvieratá, rastliny a kvety na mňa ticho dohliadali počas mojich detských dobrodružstiev. Spolu s kultúrami, ktoré si prírodu uctievajú sa preto prirodzene stali hlavnou témou mojej tvorby. Často ich len tak pozorujem a dostávam nápady, ktorým vdychujem život jemnými ťahmi fixiek Micron a Posca.

Viac o mne a mojej tvorbe sa dočítate v mojom anglickom blogu

Ručne kreslená grafika, ilustrácia, motív od slovenskej umelkyne Deni Minar; Vyrobene na slovensku

ATELIÉR

Začínala som vo svojej izbe, neskôr som vystriedala viacero kreatívnych priestorov. No keď som prvýkrát uvidela svoj terajší ateliér, vedela som, že som objavila poklad. Na Hlavnej ulici na bratislavskej Kolibe som našla svoj kúsok raja, kde ma nevíta rušná ulica, ale zelená terasa a len vzdialený výhľad na mesto. Interiér v béžovo-bielych tónoch som zaplnila obrazmi a milovanými rastlinkami. Strácam tu pojem o realite a nachádzam seba, oddychujem tu a vítam tu kamarátov, ktorí ma sem chodia navštevovať. Môj ateliér je v dokonalej harmónií so všetkým, čo je pre mňa dôležité. Presne tu vznikajú všetky nové motívy, kolekcie a obrazy pre vás a vašich najbližších.

Ručne kreslená grafika, ilustrácia, motív od slovenskej umelkyne Deni Minar; Vyrobene na slovensku